* PAŞALAR KÖYÜ WEB SAYFASI *

! PAŞALARLILARIN iNTERNETTEKi BULUŞMA NOKTASI !

TANIŞALIM

BiZLER PAŞALARLILARIN , BiRBiRLERiNi TANIMALARINI iSTiYORUZ ve BUNUN iÇiN DE, BU BÖLÜMÜ YAPTIK .

 BiR PROFiL , BiR AiLE FOTOĞRAFINIZ ile BiRLiKTE KISA ÖZGEÇMiŞiNiZi BiZE YOLLARSANIZ , BU AMACIMIZA SiZiN DE BiR KATKINIZ OLACAKTIR . . .

iLETiŞiM

pasalarkoyu@gmail.com

*******************************************************************************************************************************************

MUTLU AKÇAY

mutlu-akcay

Mutlu Akçay; 1980 yılında Uşak´ta dünyaya gelmiştir. Sevgiye ve Bircan Akçay çiftinin tek evladıdır. Babaannesi ve Dedesi; Halime ve Ali Akçay, Anneannesi ve Dedesi; Perihan ve Veli Gül.

Mutlu Akçay: üniversiteye kadar olan egitimlerinin hepsini Uşak’ta almıstır ; (1986-1991) Bir Eylül ilköğretim Okulu, (1991-1994) Besim Atalay Ortaokulu, (1994-1998) Uşak Anadolu Öğretmen Lisesi. Üniversiteyi izmir Dokuz Eylül Üniversitesi; Buca Eğitim Fakültesi´nde okumuştur (1998-2002).

Branşı Sosyal Bilgiler öğretmenliğidir. Mutlu Akçay; (2002-2005) 3 yıl Afyon’da çalıştıktan sonra, (2005-2006) 1 yıl Batman da asker öğretmenlik yapmıştır . Mutlu Akçay; 3 yıldan bugüne istanbul Sultanbeyli’de görev yapmaktadır. Mutlu Akçay boş zamanlarında gitar kursuna ve tiyatro çalışmalarına katılmakta ve oyunlarda rol almaktadır.

Mutlu öğretmenimizin; bundan sonraki yaşamında sağlıklı, mutlu ve başarılı uzun yıllar geçirmesini yüce Allah`tan diler, hem meslek hayatında, hemde tiyatro hayatında, başarılar dileriz….

*******************************************************************************************************************************************

MUSTAFA ÇİFTCİ

1952´de Karahallı, Paşalar Köyü´nde dünyaya gözlerini açmıştır. İlk eğitimini Paşalar Köyü ilköğretim Okulu`nda aldıktan sonra, 1968 yılında mezun olmuştur. 1968 yılında Uşak`a taşınan Çiftci ailesi, o tarihten sonra Uşak´ta yaşamlarını sürdürmeye devam etmişlerdir.

1972 yılında köyümüz sakinlerinden (Hüseyin Şeker´in kızı) Ayten Şeker ile beraber bir ömür boyu mutlu olmak için yemin ederek evliliğe ilk adımını atmıştır. Bu evlilikten ; iki erkek ve bir kız evladı olmuştur.

Mustafa Çiftci; 1968 yılında Uşak Merkez Şeker Eczanesi´nde işe başlamıştır. 1995 yılında ise çalıştığı eczaneden emekli olmuştur. Mustafa Çiftci emekli olmasına rağmen, içindeki çalışma azmiyle; 2007 yılına kadar Şeker Eczanesi´nde çalışmaya devam etmiştir. 2007 yılında çalıştığı eczaneden ayrılan Mustafa Çiftci; Uşak Merkez Murat Eczanesi`nde 2 yıl kadar çalışmıştır. Murat Eczanesinden ayrılarak, Uşak Merkez Serap Eczanesi`nde çalışmaya başlayan Mustafa Çiftci; hàlen bu eczanede çalışmaktadır.

Mustafa Çiftci ve Ailesi`ne bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı, mutlu ve başarılı uzun yıllar geçirmelerini yüce Allah`tan dileriz….

*******************************************************************************************************************************************

BÜLENT ÖZGÜR

bulent-ozgur

1967 yılında Paşalar köyü`nde dünyaya gözlerini açmıştır . İlk eğitimini Paşalar Köyü ilköğretim Okulu`nda , orta ve lise eğitimini ise Karahallı Mehmet Yeşil Lisesi`nde aldıktan sonra, 1983 yılında mezun olmuştur.

1987 -1988 yıllarında ; Paraşütçü Komando olarak, 18 aylık askeri hizmetini tamamlamıştır.

1992 yılında köyümüzden Behiye Özgür ( Musa Genç Kızı) ile beraber bir ömür boyu mutlu olmak için yemin ederek evliliğe ilk adimini atmıştır. Bu evlilikten ; Bilge (16) Hilal (12) ve Gülnaz (4) yaşlarında üç kızı vardır.

1992`den 1998`e kadar Eskişehir´de ikamet ederek , seyyar manifaturacılık yapmıştır. 1998 yılında Gebze`ye taşınan Özgür ailesi : Mobilya mağazası alarak bu mağazayı 5 yıl işletirler. Mobilya işinin yalnız yürütmenin ne kadar zor olduğunu bilen Bülent , daha fazla sıkılmamak için 5 yıl sonra mağazayı satarak : 2003`te yine iyi bildiği, keyif alarak yaptığı seyyar manifaturacılık işine devam eder ve hàala bu işte çalışarak evini geçindirmektedir. 2006`da yaptıkları evlerinde yaşamlarını sürmekte olan Bülent Özgür ve Ailesi`ne bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı, mutlu, başarılı uzun yıllar geçirmelerini yüce Allah`tan dileriz.. . .

*******************************************************************************************************************************************

SAVAŞ YAĞCI

savas-yagci

1977 doğumlu Savaş Yağcı köyümüz Yağcılar sülalesindendir. Babasının (Hasan Yağcı) öğretmen olması hasebiyle okul yıllarını uşağın çeşitli köylerinde geçirmiştir. En son 1992 de Uşak’a tain olunduğunda Uşak Lisesinden mezun olup İzmir Dokuz Eylül Ün. de Türkçe öğretmenliğini kazanır. Öğrencilik yıllarında şiire merak sarar. Daha sonradan “Acemi Şiirler mezarlığı” dediği ajandasında kilitli kalacak olan şiirlerini gün yüzüne çıkarmaz. Hatta 1997 yılında “Arkadaş Z. Özger” adlı Türkiye çapındaki bir şiir yarışmasına katılacak ve 2. olmayı bile kendisine yediremediği yarışmadan bir mansiyon ödülü dahi alamadan ayrılacaktır.

1999 yılında okulu bitirip İstanbul Ümraniye’deki Akşemsettin İlköğretim Okuluna atanır. Burada 6 yıl çalışır. Bu süreç içinde bir evlilik yapar; fakat bu evlilik fazla uzun sürmeyecektir. 2005 yılında İzmir’e atanır. Bu yıllarda öyküler yazmaya başlar. “Ensar ve Kuşlar” adlı öyküsü Kül Öykü dergisinin 15 mart 2007 tarihli 3. sayısında yayınlandı. “Postmodern Aşklar Senfonisi” adli öyküsü ise aynı derginin 6. sayısında (yaz özel sayısı) yayınlandı.

Geçtiğimiz aylarda 2 Ekim 2008 tarihinde aslen Kırıkkaleli olup Manisa’da yaşayan bir ailenin kızı olan Seval Arslan ile Manisa’da ikinci evliliğini yaptı. Hàalen İzmir Bornova`da yaşamakta olan Savaş Yağcı ve Eşi`ne bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı, mutlu, başarılı uzun yıllar geçirmelerini yüce Allah`tan dileriz

 

*******************************************************************************************************************************************

SERKAN DEMiREL

serkan-demirel

27 Aralık 1981’de Paşalar Köyünde doğmuştur. Babasi Demirci Kemal’in oğlu Mehmet Demirel, annesi Küçük Arapoğlu Halil İbrahim Can’ın kızı Hafize Demirel’dir. Babasi (Emekli) ilkokul öğretmeni, annesi ev hanımıdır. Serkan`ın sadece bir abisi vardir. Abisi Mustafa Kemal Demirel ,Siirt Devlet hastanesinde Uzman doktor (radyolog) olarak görev yapmaktadır.

Babasinin görevi dolayisi ile cocukluğunun bir dönemi Buğdaylı Köyü`nde geçmiştir. İlkokula 1988’de Buğdaylı Köyü ilköğretim okulunda başlamıştır. İlkokul 3. sınıfta babasının tayininin Paşalar Köyü`ne çıkmasıyla, Serkan da Paşalar Köyü İlkokuluna başlar ve ilkokul öğrenimini tamamlar. Orta okula o dönemdeki diğer Paşalarlı cocuklar gibi Karahallı Veli Özer Orta okulunda başlar, ama 3. sınıfta babasının tayininin Uşak merkeze çıkmasıyla, orta öğreniminin son yılını Uşak Besim Atalay orta okulunda okur ve mezun olur. Lise eğitimini İzzettin Çalışlar lisesinde alır ve 1999 yılında mevzun olur. Serkan mevzun olduğu sene üniversite sınavında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü kazanır.

4 yıllık üniversite eğitiminin ardından 2004 yılında Kocaeli İli, Derince İlçesinde Türkçe Öğretmeni olarak göreve başlar. 2006 yılı Ağustos ayında Kayseri 1. Komando Tugayı Hava İndirme Birliğinde Kısa dönem olarak (6 ay) vatanì görevini tamamlar. Askerden geldikten hemen sonra , Şubat ayında Kocaeli`deki görevine devam eder. 2007 yılı temmuz ayında Zorunlu görevini yapmak için Kocaeli`nin Gebze ilçesine tayinini ister ve tayini istediği şekilde gerceklesir. Hàlen Gebze’de Beylikbağı mahallesinde Fatih ilköğretim okulunda Türkçe öğretmeni olarak görevine devam etmekte olan ; başarılı öğretmenimiz Serkan Demirel`e bundan sonraki yaşamında sağlıklı, mutlu, başarılı uzun yıllar geçirmesini yüce Allah`tan dileriz.

*******************************************************************************************************************************************

Reklamlar

18 Yanıt to “TANIŞALIM”

 1. ismail polat said

  paylasım için tskler . iyi bir konuya deginmişsiniz suan herkezde kopukluk var …

  • yusuf kula said

   merhaba Ismail bey benim ismim Yusuf Kula ben Konyaliyim benim sizin koyden bir asker arkadasim vardi ismi Ahmet Polat 1971 dogumlu acemi birligimiz Kutahya usta birligimiz Ankaraydi cok degerli bir arkadasti ben uzun zaman once Amerikaya gittim bu siteye arasira girip bakiyorum birini bulurum diye bu gun iki tane polat soy isimli birini buldum Vatan Polat diye biride var bu sitede lutfen bana muhtarligin telefon numarasini veya ulasa bilecegim bir numara verirsen cok menmun olurum bana surgundekikral42@hotmail.com ulasabilirsin saglicakla kal Yusuf Kula

   • Serkan Demirel said

    YUSUF BEY, AHMET POLAT DİYE BAHSETTİĞİNİZ KİŞİ VATAN POLATIN ABİSİ. ŞUAN İSTANBULDA YAŞIYOR. FACEBOOKTAN Bİ BAKAYIM BULABİLİRSEM BEN SİZE YÖNLENDİRİRİM, VATAN ABİNİN FACEBOOKTA SAYFASI VAR, BENİM ARKADAŞ LİSTEMDE ZANNEDERSEM AHMET ABİNİN DE VARDI:)))

 2. Ismail Azmi Yüksel said

  Ben 1928’de Paşalar Köyünde doğmuşum. Bugün Istanbul Florya Caddesi No: 76 A Blok Daire: 5’te oturuyorum. 1949 yılında Istanbul Üniversitesi tıp fakültesi eczacılık fakültesinden mezun oldum. Uşak’ta Sağlık Eczanesini açtım. 1958’te istanbul’a geldim. Pastör kimya limited şirketini kurdum. Daha sonra Istanbul Ilaç Anonim Şirketini kurdum. Bugün Istanbulda Çapa’da Dede Eczanesi adlı bir eczanenin sahibiyim. Köyümde Yörükhüseyinler köy odasında bir kütüphane yapmaya çalışıyorum. Dolaplar yaptırdım. Köy odasını onararak kullanılır hale getirdim. Bu kütüphaneye yeni kitaplar göndereceğim. Köyümden Istanbul’a gelecek gençlere yardımcı olmak isterim.

 3. Adnan said

  Bu bölümde hareket yok neden acaba insanlar zaten kopmuşlar eskiler zaten köyde yeni nesil her tarafa dağılmış ama kimse birbirini tanımıyor tüm hemşerilerimizden bu sayfaya desteklerini bekliyoruz

 4. Muammer Çalışkan said

  Ben 1958 yılında Paşalar köyünde dünyaya geldim ilkokulu paşalarda orta okulu karahallıda okudum 1974 yılında Danimarkaya gittim 34 sene sonra Allaha şükür memleketime döndüm şimdi uşakta ve köyde kalıyorum tanişmak isteyenlerle tanışmayı çok istiyorum herkese SELAM.

 5. Yaşar DELİAYAN said

  1973 yılında Paşalar köyünde doğdum. İlkokulu Paşalar Köyü İlkokulunda, Ortaokulu ve liseyi Karahallı Mehmet Yeşil Lisesinde tamamladım. Yüksek öğrenimimi Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünün Matematik alanında yaptım.Şu anda Uşak İli Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesinde Matematik Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Tanışmak isteyen köylülerim için mail adresim ydeliayan@mynet.com olarak verebilirim
  Saygılarımla

 6. Adnan BOZ said

  selam serkan resimleriniz çok güzel çıkmış eniştem ve teyzemi görünce bir hoş oldum açıkçası ama abinide özledik sesi çıkmıyor hiç

 7. Serkan Demirel said

  Adnan dayı, biz bile duymuyoruz sesini 🙂

 8. yusuf kula said

  serkan bey efendim cok tesekkur ediyorum arkadasim Ahmet Polat,in msn adresine ulastim senin sayende ALLAH nemuradin varsa versin hersey gonlunce olsun saygilarimla Yusuf Kula

 9. Serkan Demirel said

  Esteğfirullah, bizim köyde derler ki “taş attım da elim mi yoruldu?” :)))

  Sevindim Ahmet Abiye ulaşmanıza, teşekkürler, Allah sizin de başka ne muradlarınız varsa versin inş, saygılar efendim … :)))

 10. Mustafa Öztürk said

  bende Ahmet Tan ın yeğenlerinden birtanesiyim.. Anladığım kadarıyla yunusoğulları yani yonuzlar sülalesinin isminin nereden veya hangi dededen geldiğide tam olarak bilinmiyor. Bu sebepten ötürüki soy baya yayılmış..

  Anadoluda birçok böyle soy ilçe bile mevcut tabiki isim benzerlikleride olabilir ama değilse diyede bir araştırma yapmak tarihleri karşılaştırmak lazımdır diye düşünüyorum.

  pcqlock@msn.com ” adresimi eklerseniz, ilgilenenleri daha güzel aydınlata bilirim .. Esenkalın

 11. Mehmet Yalçın said

  Piknik elştirileri ile ilgili yazımı göremiyorum.
  Selamlar

  • Battal YILMAZ said

   Merhaba ! Sitemizdeki; günü ve zamanı gecen her haber, site arşivimize kaldırılmaktadır. Arşiv bölümü; Sitemizin sol tarafındaki eklentiler bölümünde bulabilirsiniz ! Ben size kolaylık olsun diye, O haberin linkini vereyim ;

   Geleneksel Paşalar Köyü Pikniği !
   Bu yazının üstüne tıklayarak, hem haberi , hem de yorumları okuyabilirsiniz !

   Bir daha ki yapacak olduğunuz etkinlikleri, önceden sitemize mail veya telefon yolu ile bildirirseniz, yapılacak olan etkinliklerin; Bütün Paşalarlılar tarafından bilinmesine ve yapilacak olan etkinliklere olan katılımın artmasını sağlamış olacaksınız…

   Gec de olsa verdiginiz ilgiden dolayı Teşekkür Ederim …

   Saygılarımla iyi günler dilerim..

   BATTAL YILMAZ
   Mail : battalyilmazim@hotmail.com
   Tlf : 00 (45) 28 21 62 62

 12. Mehmet Yalçın said

  Battal teknik yardımın için teşekkür ederim… Bizim yaş grubunda olanlar çoğunlukla yeni ve gelişmiş teknolojileri kolay algılayamıyoruz.
  Kişi olarak benim gerçekten zaman problemim vardı ve bu biraz daha sürecek,ancak zaman buldukça çalışmalarınıza katılmak isterim.
  Dernekle ilgili toplantı ve çalışmaları zamanında duyurmaya çalışacağız.Örneğin üç yılda bir yapılan olağan genel kurul bu ayın 30 unda saat 14.00 Uşak öğretmen evide yapılacaktır.Üye olsun ya da olmasın herkes davetlidir…

  Selamlar,iyi çalışmalar.

 13. Mehmet Ayan said

  Hocam genel kurulunuz hayırlı olsun. Üye sayısını artırmak için söz vermiştiniz, hiç bir girişim göremedik ..
  Saygılarımla, japon´un yeri konak aile çay bahçesi Karahallı.

 14. zeliha öztürk said

  bence çok güzel bir site olmuş bende uşaklıyım ama şu anda istanbulda yaşıyorum acil tıp teknisyenliği okuyorum ve çok mutluyum

 15. ahmet said

  hamit abının resımlerınıde ısterız

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: