* PAŞALAR KÖYÜ WEB SAYFASI *

! PAŞALARLILARIN iNTERNETTEKi BULUŞMA NOKTASI !

Muhtarımız Harun Budak, Aksaray’a Davet Edildi !

Posted by BATTAL YILMAZ 23 Şubat 2015

1

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ve bölge bölge yapılan muhtarlar toplantısına Ege Bölgesi muhtarları davet edildi. Uşak İli’nden 20 muhtarın davet edildiği ve aralarında muhtarımız Harun Budak’ın ve Delihıdırlı Köyü muhtarı Gökmen Emir’in bulunduğu, 10 ilden toplam 382 muhtar, Cumhurbaşkanlığı sarayında Cumhurbaşkanıyla bir araya geldi. Toplantıda köylerimizin ihtiyaçları, sorunları dile getirilip istişarede bulunuldu.

3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlara hitaben bir konuşma yaptı. Türkiye genelinde 18 bini köy ve 32 bini mahalle olmak üzere yaklaşık 50 bin muhtarlığın ve muhtarın bulunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı vazifesi esnasında her fırsatta muhtarları Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda misafir edeceğini ve muhtarlarla muhabbet edeceklerine vurgu yaptı.

“DEMOKRASİ ÖNCE AİLEDE BAŞLAR, ÖNCE KÖYDE, MAHALLEDE BAŞLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi hayatı boyunca demokrasinin her zaman yerelde başladığını ifade ettiğini dile getirdi. Bunun gereğini yerine getirme mücadelesini her zaman verdiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:“Demokrasi önce ailede başlar. Önce köyde, mahallede başlar. Evde, köyde, mahallede demokrasi kültürü ne kadar güçlenirse ülkenin tamamında da bu kültür gelişir, güçlenir, standartları o kadar yükselir. Esasen muhtarlarımız demokrasinin çekirdeğine denile bilecek bir öze sahiplik yapıyorlar. Muhtarlıklarımız sadece en küçük idari birim olma vasfını taşımakla kalmıyorlar. Aslında demokrasinin nüvesini teşkil ediyorlar. Allah’a hamd olsun siyasi mücadelemiz boyunca bu anlayışı hep muhafaza ettik. Biz tepeden inmeci, baskıcı, dayatmacı bir irade anlayışının her zaman karşısında durduk, çekirdek kabuğa, mikrodan makroya, fertten cemiyete dağılan bir idare anlayışının en güçlü şekilde savunduk. Siyasi rakiplerimiz ellerindeki büyük propaganda araçlarıyla siyaset yapmaya çalışırken biz evlerden sokaklara, sokaklardan caddelere, caddelerden mahallelere, semtlere ve oradan da tüm 780 bin kilometre kareye yayılan bir siyasi mücadele verdik. En tepeden yola çıkıp köylere, mahallere giden bir yol değil dikkatinizi çekiyorum, tabandan yani köy ve mahalleden yola çıkıp en tepeye giden bir yol böyle bir istikamet izledik. Onun için muhtarlar bütün siyasi tarihimiz boyunca en fazla önem verdiğimiz, en fazla yol arkadaşlığı yaptığımız kesim oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımız sırasında İstanbul’un tüm muhtarlarıyla iyi itibarlar kurmanın, işbirliği yapmanın gayreti içinde olduk. Başbakan olduğumuz da muhtarlarımızı unutmadık. Cumhurbaşkanı olduğumuz da yine muhtarlarımızı unutmadık. İnşallah hiçbir zaman da sizleri ihmal etmeyecek, yolumuza böyle devam edeceğiz.”

4

2

Reklamlar

2 Yanıt to “Muhtarımız Harun Budak, Aksaray’a Davet Edildi !”

  1. Murat YAĞCI said

    Anıtkabiride ziyaret etmişlermi?

  2. yüksel gündoğan said

    maşallah ak saraya muhtarımız yakışıvermiş
    helal olsun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: