* PAŞALAR KÖYÜ WEB SAYFASI *

! PAŞALARLILARIN iNTERNETTEKi BULUŞMA NOKTASI !

Karahallı Toki Konutları Projesi !

Posted by BATTAL YILMAZ 13 Mart 2012

Karahallı Toki Konutları Projesi her ne kadar halk dilinde bademlik diye adlandırılan eski futbol sahası olsa da, yerinin burası olmayıp İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe su deposu arasında kalan alana inşasının yapılacağının bilinmesi ile birlikte Toki Projesi baş vuruları hızlandı.

Yanlış anlaşılmadan kaynaklanan Toki Konutlarının oluşturulacağı alan neticesinde halk arasında (uzak , soğuk olur, tepede vb..) kulaktan dolma konuşmalarla spekülasyon yapılmış olsa da yerinin tam olarak bademlik olmayıp, Konak mahallesi İlçe Jandarma Komutanlığı yanı olduğunun bilinmesi gerektiği Gerek Kaymakamlığımızca , Gerekse İlçe Belediye Başkanlığımızca açıklanmıştır. Karahallı Toki Konutları Projesinin yerinin değil Karahallı İlçemize yeni bir çehre kazandıracağı bilinmektedir. Karahallı İlçemizin zirvesine yapılması planlanan konutların manzarasının yer itibari ile çok avantajlı olduğu bilinmelidir.

Haber: Ahmet Er

Karahallı ilçe merkezi ve köylerimizde bulunan vatandaşlarımızın vakit kaybetmeden talep başvurularının Karahallı Kaymakamlığımıza ve Karahallı Belediye Başkanlığına yapmaları gerekmektedir. Ayrıca bir sorularının olduğunda yetkililerimizle bire bir görüşülmesinin daha iyi olacaktır.

KARAHALLI KONAK TOKİ KONUTLARI PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

13 Mart 2012 Salı Günü Saat 14:30 da Karahallı Belediyesi Kültür Merkezinde Karahallı Konak Toki Konutları Projesi Bilgilendirme toplantısı İlçe Kaymakamımız Sayın Sinan ASLAN Başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Ev hanımlarımızın da gelmeleri toplantıya ayrıca bir renk kattı. Köylere Hizmet Götürme Müdürü Ömer ÖZCAN’ın sunumuyla başlayan bilgilendirme toplantısı, İlçe Kaymakamımız Sayın Sinan ASLAN’ın konuşmasıyla devam etti. Sayın ASLAN konuşmasında İlçemizde büyük ölçekli Toki Konutu yapılabilecek başka bir yerin bulunmadığını, şuan ki İlçe Jandarma Komutanlığımızın üst bölgesinde yapılacak olan yerin görünüş ve manzara bakımından en ideal yer olduğunu kendisininde aynı mahallede oturduğunu söyledi.

Alt gelir grubu ve Üst gelir grubu için yapılacak olan 2+1 ve 3+1 konutların maliyetleri konusunda Slayt gösterisi yapıldı. İlçe Belediye Başkanımız Sayın Dr. Nihat Süzek söz alarak Konak Mahallesi Toki Konutları projesinin mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini, arsa ve alt yapısının belediyece karşılanacağını şu anki fiyatların daha da aşağıya çekileceği konularında vatandaşlarımızı bilgilendirildi.

Samimi bir hava içerisinde geçen toplantı soru – cevap şeklinde sürdükten sonra vatandaşlarımız “Toki Anket Formlarını” doldurdular.

Toki Anket Formları için son gün 30 Mart 2012

Müracaat Yerleri :

Karahallı Kaymakamlığı

Karahallı Belediye Başkanlığı

TOKİ KONUTLARINA KATILIM ŞARTLARI VE HESAPLAMALARI

* Kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuya kayıtlı konutu olmayanlar başvurabilecektir.

* Tapuya kayıtlı konutlardan, kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis edilmemiş olanlar, konutu olmayanlar kapsamında kabul edilecektir.

ALT GELİR GRUBU konutlar için;

* 80- 85 m2 – (2 oda+1salon) tahmini satış bedeli. 75.000 – 85.000.-TL

* Konut Bedelinin % 12’si peşinat (4.000.-TL başvuru sırasında) ödemeli, 180 ay ( 15 yıl) vadeli satılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslimini takip eden aydan itibaren başlatılacaktır.

* Başvuru sahibinin; 25 yaş ve üzerinde yer alması,

* Hane halkı aylık net gelirinin 2.600.-TL veya altında olması,

* Konut uygulamasının yapılacağı yerleşim birimlerinde en az bir yıl ikamet ediyor olması veya uygulama yapılan il/ilçe nüfusuna kayıtlı olma şartları aranmaktadır. Başvuru sırasında konut alıcılarından bu şartları sağladığına dair ilgili belgeler istenecektir.

* 75.000 tl x %12 = 9.000 tl ( 4.000 tl si talep toplamada , kalanı ev tesliminde)

* 75.000 tl – 9.000 tl = 66.000 tl

* 66.000 tl / 180 ay = 366.00 tl aylık taksitlerle

SOSYAL KONUT GRUBU konutlar için;

* 100-115 m2 – tahmini satış bedeli. (3 oda+1salon) 100.000 – 110.000.-TL

* 115-130 m2 – tahmini satış bedeli. (3 oda+1salon) 110.000 – 125.000.-TL

* Konut Bedelinin % 15’i peşinat (6.000.-TL başvuru sırasında) ödemeli, 120 ay ( 10 yıl) vadeli satılacaktır. İlk taksit ödemesi Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanmasını takip eden 4. aydan itibaren başlatılacaktır.

* 100.000 tl x %15 = 15.000 tl ( 6.000 tl si talep toplamada , kalanı Satış Sözleşmesi sırasında)

* 100.000 tl – 15.000 tl = 85.000 tl

* 85.000 tl / 120 ay =708,00 tl aylık taksitlerle

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s