* PAŞALAR KÖYÜ WEB SAYFASI *

! PAŞALARLILARIN iNTERNETTEKi BULUŞMA NOKTASI !

İstanbul´daki Karahallılar; Keşkek Pikniğinde Buluştu

Posted by BATTAL YILMAZ 24 Mayıs 2011

Merkezi İstanbul’da bulunan Karahallılar Vakfı tarafından bu yıl 24.sü düzenlenen “Geleneksel Keşkek Pikniği” 22 Mayıs 2011 Pazar günü Yakacık-Aydos Ormanı piknik alanında yapıldı.

Bu yıl sponsorluğunu işadamı Mustafa ve Hakan Kuyucu kardeşlerin yaptığı piknikte bir araya gelen bine yakın Karahallılı gönüllerince bir hafta sonu geçirerek görmedikleri hemşehrileriyle sohbet etme imkanı buldu.

Yazının devamına tıklayarak, daha fazla ayrıntı ve daha fazla fotoğraf bulabilirsiniz !!

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl ki piknikte de et kavurması, keşkek ve irmik helvası ikram edildi. Malzemelerinin tamamına yakının Karahallı’dan getirildiği piknikte 200 kg kuzu eti,60 kg keşkeklik ve 30 kg nohut kullanıldı. Piknikte ikram edilen 100 kg irmik helvası ise Denizli’den özel olarak getirildi. Karahallı’nın tanınmış düğün aşçıları olan Ümmühan Gök ve Omar Gündüz’ün birlikte hazırladığı yemekler davetliler tarafından çok beğenildi.

Saat 12.30 da başlayan yemek dağıtımı öncesi Karbasanlılar Dernek Başkanı Mehmet Halil Akkuş tarafından okunan yemek duasının ardından kazanlar dolusu yemek sıraya giren piknikçilere dağıtıldı.

Öğle yemeğinin ardından pikniğe özel olmak üzere Karahallı’dan gelen Mustafa Topçu, Zülfikar,Yasin ve Erdal Sivaslıgil’den oluşan müzik gurubunun çalıp söyledikleri yerel türkülerden oluşan bir eğlence düzenlendi. Akşam saatlerine kadar devam eden eğlencede ortaya çıkan piknikçiler bölgesel oyunlar oynayarak keyifli bir gösteri sergilediler.

Sabah 8.00 da başlayan piknik akşam üzeri başlayan eğlenceyle devam ederek saat 21.00’a kadar sürdü.

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Saraç, CHP İstanbul 1.Bölge Milletvekili adayı olan Karahallı damadı Dr.Hüsnü Süslü, Banaz Yazıtepe Dernek yöneticilerinin de katıldığı piknikte İstanbul dışından gelen çok sayıda Karahallılı bulunmaktaydı.

Haber ve Fotoğraflar: Mehmet Çolak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s