* PAŞALAR KÖYÜ WEB SAYFASI *

! PAŞALARLILARIN iNTERNETTEKi BULUŞMA NOKTASI !

GELENEKSEL TARHANA GECESİ

Posted by BATTAL YILMAZ 18 Kasım 2009

İstanbul’da faaliyet gösteren Karahallılar Vakfı tarafından her yıl aralıksız olarak düzenlenen “Geleneksel Tarhana Gecesi” 15 Kasım 2009 tarihinde Gaziosmanpaşa ilçesindeki Grand Salon’da yapıldı.

Bu yıl 22.si düzenlenen ve 500 davetlinin katıldığı gecenin başlangıcında özel olarak Uşak’tan getirilen tarhanadan pişirilen çorba davetlilere ikram edildi. Tarhana çorbasının içilmesinden sonra salonun müzik gurubu tarafından icra edilen yemek müziği eşliğinde davetliler yemeklerini yediler.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Ahmet Bursalı; vakıf faaliyetleri, yapılan yardımlar ve üniversite öğrencilerine verilen burslar konusunda bilgilendirmede bulundu.

Konuşmanın ardından Karahallılar Vakfı’na maddi desteklerinden dolayı Ömer Saraç, Sefer Yıldırım, Ahmet Zora, Akgünler Otomotiv, Tezcanlar Mobilya, Bülent Kesen, Mehmet Çoban ve Hüseyin Akçay’a birer plaket verildi.

Ömer Saraç’ın plaketini AKP Eskişehir Milletvekili H.Murat Mercan, Sefer Yıldırım’ın plaketini ise CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu verdiler.

Plaket verilmesi sırasında birer konuşma yapan her iki hemşehri milletvekili Karahallı ve vakıf konularından bahsetti.

Gecenin sunuculuğunu yapan tiyatro ve seslendirme sanatçısı Göksenin Uçarer’in başarıyla yaptığı sunum ve Ege şivesiyle yaptığı espriler nedeniyle büyük alkış topladı.

Gecenin en dikkat çekici bölümü ise Karahallılıların oynadığı Ege bölgesi halk oyunları gösterisi oldu. Oyuncular davetlilerden büyük alkış topladı.

İlerleyen saatlerde Karahallılı kadın ressam Tangül Özer’in yaptığı ve gelirini vakfa bağışladığı büyük boy Çlandıraz Köprüsü konulu yağlı boya tablo açık artırmada 5 bin liraya İstanbul Hospital yönetimine satıldı.

Gecenin son bölümünde sahneye çıkan Ege türkülerinin usta yorumcusu THM sanatçısı Makbule Kaya, başlangıç bölümünde Uşak türkülerinden oluşan bir repartuvar sundu. Hareketli türkülerle konserine devam eden Makbule Kaya ikinci bölümde söylediği hareketli türkülerle davetlileri coştururken, yaptığı esprilerle salonu adeta gülmekten kırdı geçirdi.

Konser boyunca Makbule Kaya’ya eşlik eden Çağdaş Halk Dansları Topluluğu oynadıkları Ege yöresi oyunlarıyla davetlilerden büyük alkış topladı.

Saat 19.00 da başlayan gece gece 24.00 da sona erdi. Geceye katılan davetliler gelecek sene tekrar bir araya gelmek için sözleştiler.

Geceye katılan davetlileri arasında; AKP Eskişehir Milletvekili Doç.Dr. H.Murat Mercan, CHP Uşak Milletvekili Prof. Dr. Osman Coşkunoğlu, Kızılay Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Servet Karahan, Çatalca Kaymakamı Yüksel Ayhan, Karahallı Belediye Başkanı Dr. Nihat Süzek, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Saraç, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Akbal, Egebir Dernek Başkanı H.Reşit Öz, Uşaklılar Vakfı Başkanı Cahit Karahan, Aydınlılar Vakfı 2.Başkanı Mehmet Ali Çetin, İstanbul Emniyeti Çocuk Büro Amiri Emniyet Amiri Uğur Tekin gibi şahsiyetlerle İstanbul Hospital personeli ve Uşaklılar Vakfı üyeleri bulunmaktaydı. Mazeretleri nedeniyle geceye katılamayan Uşak Valisi Özdemir Çakacak ve Karahallı Kaymakamı Ümit Cavuldak birer kutlama mesajı gönderdiler.

Haber ve Foto: Mehmet Çolak

Karahallı Gazetesi

Reklamlar

4 Yanıt to “GELENEKSEL TARHANA GECESİ”

 1. Şule Gurel SAĞCAN said

  Şu tarhana çorbasını her içtigimde ‘Uşak’lı olduğuma bir kez daha şükrediyorum.Valla bence hiçbir çorba ‘bizim tarhana’mızın yerini tutmuyor.Bu arada Cüneyt Arda nın düğünden beri 3 hafta geçti,2 sinde hastaydım. hatta çarşambadan beri okula gitmiyorum.Resimde sizi görünce aklıma geldi.Söz verdik ama gelemedik bir türlü.Kusura bakmayın.Allah tan tarhana çorbası var da,hastayken ilaç gibi geliyor 🙂 Zeynep e ve İsmail e çok selam.Bu arada zayıflamışsın sanki 🙂

 2. Cüneyt UÇAR said

  Çok çok geçmiş olsun aklımızdasınız ama gelmiyorsanız bir bildiğiniz vardır diye düşündük 🙂 hastaymışsın baksana ablacım bizde hala sizi bekliyoruz o plandığımız program için. siz gelirsiniz diye gitmedik aman dikkat et kendine hatta kendinize 🙂 umarım 3 nüzde iyisinizdir.. ismail abime çok selam söyle, nezaman gelmek isterseniz bekliyoruz aramanıza, haber vermenize gerek bile yok… zeynepinde çok selamı var cok öpüyor seni…

 3. ekol hoca said

  Tarhana yemeye geliriz inşaallah…

 4. ali said

  walla bence gediz tarhana çorbası kadar lezzetli tarhana çorbası yok aslen kendim uşaklı olduğum halde gediz den tarhana götürüyorum hacı bayram oyan tarhanalarını tavsiye ederim afiyet olsn

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s