* PAŞALAR KÖYÜ WEB SAYFASI *

! PAŞALARLILARIN iNTERNETTEKi BULUŞMA NOKTASI !

Teşvik bir yıl daha uzadı!

Posted by BATTAL YILMAZ 10 Şubat 2009

Uşak ilinin 31 Aralık 2008’de sona eren teşviklerden yararlanma süresinin, 31 Aralık 2009’a kadar uzatılması amacıyla yasa teklifi yasalaştı.

Teklif, Yatırımların ve istihdamın Teşviki ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını öngörüyor. Buna göre, gelir vergisi stopajı teşviki, sigorta primi işveren hissesi teşviki ile enerji desteğinden 1 Nisan 2005 tarihinden önce yararlanmaya başlayan ve teşviklerden yararlanma süresi 31 Aralık 2008’de sona eren iş yerleri için bu teşviklerden yararlanma süresi, 31 Aralık 2009’a kadar uzatılıyor.

***

**

*

Haber : Cüneyt Uçar

Teklifin gerekçesinde, veri teşviklerinin, sosyal ve ekonomik açıdan en önemli politika araçlarından biri olduğu belirtilerek, ”Bugün dünyada diğer ülkelere baktığımızda, özellikle bölgesel teşviklerin genel ölçüde yer bulduğu ve küçük işletmelerin desteklendiği görülmektedir” denildi.

Ekonomik gelişmeyi ülke genelinde yaygınlaştırarak yatırımları ve istihdamı artırmak amacıyla bazı illerde uygulanmak üzere gelir vergisi stopajı teşviki, sigorta primi işveren paylarında teşvik, yatırım yeri tahsisi ve enerji desteği sağlandığı kaydedilerek, teklifle, 2008 sonunda uygulama süresi sone eren teşvik ve destek unsurlarına ilişkin sürenin, bir yıl daha uzatıldığı ifade edildi.

Gelişme ile ilgili açıklama yapan Uşak SMMMO Başkanı Azmi Yılancıoğlu, teşvik süresinin uzatılmasının Uşak sanayisini ve esnafını rahatlattığını belirtti. Yasanın çıkmasında, Uşak Milletvekilleri Mustafa Çetin, Nuri Uslu ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s