* PAŞALAR KÖYÜ WEB SAYFASI *

! PAŞALARLILARIN iNTERNETTEKi BULUŞMA NOKTASI !

Uşakspor ; Amatör Ligde !

Posted by BATTAL YILMAZ 31 Ocak 2009

Uşakspor’da beklenen oldu. Uşakspor : profesyonel lige veda etti.
Uşakspor, ligden çekiliyor. Sezon başından bu güne kadar oynadığı 18 maçın hepsini kaybeden Uşakspor, kalesinde 80 gol gördü.

Uşakspor rakip fileleri sadece 6 defa havalandırırken, Uşaksporlu futbolcular şimdiden takımdan ayrılmaya başladı.

Kulübün akibetinin ne olacağının şu an için belirsizliğini korumaktadır.

Reklamlar

20 Yanıt to “Uşakspor ; Amatör Ligde !”

 1. sametozmen said

  Zaten amatör lige düşeceği belliydi bilerek düştüğü söyleniyoo boçlarından dolayı amatör lige düşünce boçları siliniyormuş duyduğuma göre… yani planlı bir düşüş 😀

 2. Mustafa kilinc said

  USAKSPORU BU HALLERE GITIRENLERI KINIYORUM

 3. uşak sporu yiyip bitiren şerefsizler bu vebalin altında ezileceklerdir süperlik hayalleri kurduğumuz takımımız şimdi amatörde yazıklar olsun bu takımı bu hale düşürenlere

  • bilal said

   Bencede belasını bulacaklar, sana katılıyorum kardeşim. Mesela başka yere gidiyorum; istanbul ve izmir´e, Uşak kaçıncı diye soruyorlar, bende amötör diyorum, gülüyorlar. Bende has uşaksporluyum ..

 4. 22 Mart Büyük Uşakspor Yürüyüşü

  Tarih:22 Mart 2009
  Saat:13.00
  Yer:Tiritoğlu Parkı

  1967 Yılında zamanın Uşak Belediye Başkanı rahmetli Hakkı YAĞCI ve arkadaşları Uşak ilinin ilk ve tek profesyonel futbol takımını kurdular.

  42 yıldır ayakta olan sayısız futbolcu yetiştiren,ilklere imza atan mazisi başarılarla ve bir o kadar da imkansızlıklarla dolu olan kulüp geçtiğimiz hafta yine tarihinde ilk kez amatöre düştü.Bu düşüş Uşakspor sevdalılarının yüreğini acıttı.Çünkü Uşakspor savaşarak değil utanarak düşmüştü.9 kişi çıkılan maçlar,aç futbolcular,futbol oynamaya çalışan çocuk yaştaki gençler,boş tribünler,duyarsız “yetkililer” ve diğerleri…

  3 sene önce süper lig mücadelesi veren takım şimdi amatörde.Amatöre düşmek değil de sahipsiz kalmak,görmezden gelinmek ve zamanında yan yana inşaa edilmiş stadyum ve salonda fakir ile zengini görmek,bir tarafta açlık diğer tarafta bolluk olduğunu bilmek üzüyor bizleri…

  Halkın seçtiği ve yönetmesi için yetki verdiği kişinin ağzından çıkacak ve bizi kurtaracak o cümleyi beklerken,”Uşakspor cenazedir” demesi üzüyor,bize tarihi başarılar yaşatan başkanın “Uşakspor kapatılmalıdır” demesi üzüyor ve ilin en büyük mülki amirinin “Uşakspor’u kurtaramadık” itirafı üzüyor.Arkasında kimin olduğunu bilmediğimiz ve başında bulunduğu Uşakspor’u iki sezonda iki kez küme düşüren başkanın “Profesyonel liglerden çekildik” demesi üzüyor.Orhangazi’de yediğimiz 10 gol değil de,o golleri ertesi gün paylaştırmaya çalışanlar üzüyor…

  Fenerbahçe’ye giden kaleci Adil,Beşitaş’a giden Rasim Kara,Kaptan Radyocu Mehmet,Anadol Mustafa,Galatasaray’a giden Yılmaz,yakın zamandan bahsedecek olursak süper lige giden Kaleci Yusuf,Süleyman,Mahmut ve şampiyonluk yaşayan kadroda yer alan diğerleri..Uşakspor’da yetişen,yıldızı parlayan oyunculardan sadece birkaçı..

  Uşakspor sadece bir futbol kulübü değildir.Uşaklıların sahiplenmesi gereken Uşaklılık bilincinin en iyi şekilde yaşandığı bir sosyal faaliyettir.Bize göre ise aşktır,tutkudur ve vazgeçilemez…

  22 Mart günü, Uşakspor ile tek bir an bile mutlu olan, kalbinde Uşakspor sevgisi taşıyan ve ben Uşaklıyım diyen herkesi saat 13.00′da Tiritoğlu Parkına bekliyoruz.Bu yürüyüş dirilme,ayağa kalkma,uyanma vs..Adını siz koyun.Bu şehirde Uşakspor’un herkesin takımı olduğunu o gün Uşakspor’a sırt çevirenlere ispatlayacağız.

  Not:Bu yürüyüş hiçbir dernek ya da taraftar topluluğu tarafından değil,Uşakspor sevdalıları tarafından düzenlenmektedir.

 5. semih64 said

  fnerbaheyle maç yapmış gol atmış takımız bu takımı bu hale düşürenler belalarını bulacaktır

 6. erhan karslı said

  yazıklar olsun

  ilimizin tek profesyonel futbol klübü olan sevgili uşakspor’umuz ilgisizlik ve sahipsizlik nedeniyle amatör kümeye düşmüştür..40 yillik mazisi olan takimimizin maruz kaldiği bu durum nedeniyle acimiz çok büyüktür.

  Bu durumun oluşmasinda en büyük sorumlu asim kalelioğludur.takimi 2.liğde şampiyon yapti,2 sezon tff 1.liğde oynatti.tamam bunlar başaridir kimse inkar edemez.ama başkanliği döneminde basiretsiz kararlarla iyi yöneticilik yapamadi.heryil enaz 3 takim kuracak sayida futbolcu transfer etti.her sezonu enaz 5 teknik direktör değişikiği ile tamamladi. her sezon sonu istifa ederek takimi sahipsiz birakti. ara dönemlerde takimi emanet ettiği adamlari klübün bugün kapanmasinda en önemli faktör olan borçlanmaya sebep oldular. klübü bu sezon başi yakin adami doktor ahmet aydin araciliğiyla yeniden almasina karşin 2 ay sonra yine yüzüstü birakti.

  asim kalelioğlu 40 yil boyunca yaşanan sikintilara rağmen varliğini sürdürebilmiş,uşak ili için önemli bir kurum olan uşakspor’un amatör kümeye düşmesine sebebiyet veren en önemli faktör olarak uşak kamuyonun bilincinde yerini alacaktir.bu ayip ona yeter.rahmetli babasi turgut kalelioğlu’nun uşakspor sevgisini bilen aşigolara yaşattiği bu aci için tarih onu asla affetmeyecektir.muhakkak ki rahmetli turgut kalelioğlu’nun kemikleri sizliyordur.bu ayip onun yakasini birakmayacaktir.bundan sonra yapacaği ticari faaliyetlerde boynunda bu yaftayla kamuyunun karşinda yer alacaktir.

  asim kalelioğlu klübün amatör kümeye düşmesi sonucu uşakspor’un sirtina yüklediği borçlar nedeniyle hakkinda yapilacak yasal işlemlerden kurtulabileceğini umuyorsa muhakkak ki yaniliyordur.umariz ki tüyü bitmemiş yetim haklariyla bu fakir milletin ödediği vergilerden maaş alan cesur,görevine bağli cumhuriyet savcilari gereken yasal takibati yapacaklardir.

  bu memleket uşakspor için canini dişine takan,mesaisini bu takimin varliğini sürdürmesi için çalişan ne milletvekilleri,ne valiler ,ne belediye başkanlari, ne emmiyet müdürleri ,ne bürokratlar gördü.bunun için masaya yumruğunu vuran cesur,koltuk kaybetme kaygisi olmayan ne fedakar insanlar geldi geçti.

  kuru kuruya , göstermelik,yasaksavar ,baştansavma toplantilarin sonunda gelinen hazin sonuç ortadadir. topu başkasina atma telaşi ile kimse elini taşin altina sokmamiştir.

  basketbol için gösterilen samimi çabanin yarisi futbol için gösterilseydi bu noktaya gelinmezdi.

  futbol takimi sanki gizli bir anlaşma ile adimadim uygulanan planla yok edilmeye çalişilmiş ve sonunda bu amaca ulaşilmiştir.

  1.liğe çikmak için güçlü altyapi ve büyük paralarin gerektiğini bile bile,şampiyonluğun imkansizliğini göregöre sirf kendi egolarini tatmin için basketbol zevklerine yilda 700 milyari yarisi biletsiz 400 seyirci için salona gömenlerin 15 gündebir olsada 4-5 bin insanin kahve köşelerinde oturmaktansa sahaya gelip spora destek vermelerini,hemşerilik bilinçlerinin kuvvetlenmesine duyarsiz kalmalarini anlamak mümkün değildir.

  masge projesi ile 15-20 şer kişilik gruplara göstermelik spor yaptirdiği için övünenler uşakspor için yüzlerine taktiklari maskeleri artik çikarsinlar.kamuoyu neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.

  denizli ilinde futbol takimi için enaz 4-5 liste ile seçime gidilirken uşakspor’a hiçbir işadaminin aday çikmamasi çok düşündürücüdür.uşaktaki işadamlari kendi küçük gruplarinda kişisel egolarini tatmin ederken pekçoğuda hocaefendilerinin kendilerine emanet ettiği paralari katlamanin kaygisindan başka hiçbir şey düşünemez haldedirler.

  kendilerine sivil toplum örgütü adini veren küçük derebeyliklerinin başkan ve yönetim kurullarida uşak ili için sembol olmuş uşakspor’un kurtulmasi için en ufak bir somut adim atmamişlardir.herkes koltuk ve koltuğun sağladiği rant peşindedir.

  skorsever uşak halkida yaşanan çöküş ve amatör kümeye düşme sürecinde çok ilgisiz davranmiştir.olaylar film izlenir gibi izlenmiştir.yaşananlara seyirci kalinmiştir.idari ve mülki yetkilileri, iş çevrelerini harekete geçirecek tepki ortaya konmamiştir..taraftar dernekleri de bu süreçte etkin olamamiştir.dernek lokalleri çoktan oyun salonlarina dönüşmüştür. 40-50 kişiyi geçmeyen aşigo grubu sadece maç günleri bedava maça girmek için biraraya gelmişler.maçlarin ilk yarilari bitmeden ortadan kaybolmuşlardir.

  Sonuç olarak klüp yöneticileri, il yöneticileri, işadamlari,sivil toplum örgütleri ve taraftarlarinin elbirliği ile 42 yillik çinar çökmüştür. Bu duruma gelinmesinde emeği geçen herkese sadece ve sadece yaziklar olsun diyorum,yuh olsun diyorum.Acımız o kadar büyük ki daha fazla söz söylemek istiyorum ama terbiyem müsait olmadiği için söyleyemiyorum.Herkesi kendi vicdani ile yüzleşmeye davet ediyorum.Klübün amatör kümeye düşmesine sebep olanları önce kamu vicdanina daha sonra Allaha havale ediyorum.Profesyonel liglerde yaşam savaşini bugün kaybeden uşakspor’umuz muhakkak ki bir şekilde eski parlak günlerine dönecektir dönmesine de bugün mevki,makam.koltuk,rant,çikar kaybetme kaygisi ile uşakspor’u sahipsiz birakanlar kamuoyu nezdinde kaybettikleri itibarlarini tekrar kazanabilecekler midir?

  ERHAN KARSLI

  • bilal said

   Biliyormusunuz; Uşakspor´un düşüşü, beni acayip şekide kızırdı. Bunun için Uşaklıların itiraz etmesi lazım, bu yazdıklarınızın çogu dogru .

 7. erhan karslı said

  Kırmızı ve siyah artık birbirine yakışmayacak

  23 Şubat 2009 Pazartesi 13:25

  zekicelik@hotmail.com

  Pazar günü bir mesaj geldi cep telefonuma, mesajı yazan yıllardır görüşmediğim üniversiteden bir arkadaşımdı. Kendisi Uşaklı falan da değildi. Mesajında “Uşakspor ligden çekilmiş doğru mu? İnanamadım sana sorayım dedim” yazıyordu. 3 kelimeyle cevapladım mesajını : ” evet, doğru, maalesef”.

  1967 yılında Uşak, henüz 14 yıllık bir il iken şehrin ileri gelenleri bir kulüp kurarlar. 42 yıl boyunca profesyonel liglerde mücadele edecek bir futbol takımından oluşan kulübün adı şehrin adını taşımaktadır, UŞAKSPOR. İnişli çıkışlı yıllardan sonra 2000’li yıllara gelindiğinde en parlak yıllarını yaşamaya başlar Uşakspor. 2.Lig B Kategorisinde en yakın rakibine 21 puan fark atarak şampiyon olur takımımız. Daha sonra da 2.Lig A kategorisinde başarılı maçlar çıkarır ve ilk yılını orta sıralarda tamamlar. Ne olduysa ondan sonra olur. Kulüp yönetimsiz kalır, kongre üstüne kongreler ve kötü yönetilen Uşakspor borç batağına saplanır. Kimse elinden tutmaz Uşakspor’un. Ve iki senedir transfer yasağını kaldıramayan takımımız altyapıdan oyuncularla maçlara çıkar. Kimi zaman 9 kişiyle maça çıkarlar, kimi zaman 10 gol yerler. Ama onurlarıyla maçlara çıkmaya devam ederler. En sonunda bu gençler de tükenir ve perde kapanır.

  Hani bazen kendi aramızda hep dertleniriz. Ya bizim Uşak neden Türkiye’de en az tanınan illerden biri diye. Neden hala bizi Karadeniz’de veya doğuda bilirler diye hayıflanır dururuz. İşte bundan. Biz bir ilin adını en kolay duyurabilecek en önemli ayrıntıda o kadar başarısız ki hala bizim yerimizi haritada gösteremeyenler var. Uşakspor ligden çekilirken bile ulusal basına haber olabiliyorsa ve benim İstanbul’dan bir arkadaşım bunu okuyup bana soruyorsa Uşak’ın en önde gelen markası Uşakspor’dur. Ama bunu ili yönetenler, ilin önde gelenleri kavrayamazlarsa da o marka günden güne yıpranır, yıpranır ve kaybolur gider. Gitti de .

  Trabzon’u görüyorsunuz, futbolla marka olmuş bir şehir. Sivas’ı görüyorsunuz futbolla marka oluyor. Eskişehir, Ordu, Bolu, Giresun da onların yolundan gidiyor. Bunlar çok büyük şehirler değil aslında ama futboldaki başarıları onları Türkiye’nin sayılı illeri arasına sokuveriyor birdenbire. Biz ise elimizdeki fırsatı kaçırdık. Yine çoğu konuda olduğumuz gibi birliktelik sağlayamadık ve insanıyla, iklimiyle, ekonomisiyle bir futbol şehri olabilecek şehri sporsuz bıraktık. Gençlerin önünü tıkadık. Şehri birlik beraberlik içinde tutabilecek bir çınarı kökünden kestik attık.

  Şüphesiz ki Uşakspor’un bu duruma düşmesinden tek bir kişiyi veya birkaç kişiyi sorumlu tutmak haksızlık olur. Her şey Uşak halkının gözleri önünde olmuş ve bitmiştir. Uşak halkı ve kamuoyu bu konuda en doğru yorumu yapacaktır. Ancak şu bir gerçektir ki artık o bazı Pazar günleri binlerce kişinin doldurduğu Bir Eylül Stadında profesyonel maçlar yapılmayacak. Artık o tribünler boş kalacak, artık o çimlere kuşlardan başkası ayak basmayacak. Artık bırakın binlerce kişiyi iki kişi bile bir araya gelip “ Uşak…Uşak…Uşak…” diye bağırmayacak. Artık kimse kentimizin adını haykırmayacak, haykıramayacak. Artık kırmızı ile siyah birbirinin yanında hiç o kadar güzel durmayacak.

  Ama biliyorum ki Uşakspor benim gibi birçok kişinin içinde derin bir uhde olarak kalacak. Şimdilik o şanlı bayrağı katlayıp sandığımıza koyduk. Bir gün bu bayrağı alacak ve tekrar dalgalandıracağız. Yine omuz omuza şampiyonluk türküleri söyleyeceğiz, kırmızı-siyah diye yeri göğü inleteceğiz. Yine heykelin önünde hoplayıp zıplayıp şehirde tura atacağız… Bir gün bu rüya yeniden gerçek olacak…

 8. erhan karslı said

  HAZMEDEMİYORUM

  11 Kasım 2008 Salı 09:21

  zekicelik@hotmail.com

  Uşak protokolünden hiç kimsenin saat 14.00″deki Uşakspor maçına gelmeyip 50 metre uzaklıktaki Belediye Basketbol takımının maçına neredeyse tam kadro gelmesini hazmedemiyorum.
  Yönetimi istifa etmiş,2 kongrede de aday çıkaramamış Uşakspor”un herşeyiyle tek başına Ergün Hocaya bırakılmasını hazmedemiyorum.
  Ergün Hoca ve tamamı Uşaklı genç futbolcularımızı 1 kuruş almadan çırpınmaya devam ettikleri için alınlarından öpmeleri gerekirken 1 tepsi baklava bile alıp antrenmana gelmeyen, onlara en azından moral bile vermeyen protokol erbabını hazmedemiyorum.
  Nüfusu 20-30 binlik ilçe takımlarının bizi ellerini kollarını sallaya sallaya yenip gitmelerini, daha maça gelmeden Uşak”ta 3 puanı garanti görmelerini hazmedemiyorum.
  Gençlik Spor İl Müdürümüzün Kapalı spor salonunu “ Uyuşturucuya hayır, spora evet “ gibi pankartlarla donatırken futbolu görmezden gelmesini, futbol takımının maçına gelmezken basketbol maçlarını sahaya çıkış kapısının arkasından izlemesini hazmedemiyorum.
  Deplasmana giden takımımızın parasızlığına acıyıp karınlarını rakip takımların doyurmasını hazmedemiyorum.
  Uşaklıların buna seyirci kalmasını, protesto etmemesini hazmedemiyorum.
  Uşak protokolünün Uşakspor”un maçlarını bırakın Kongrelerine bile gelmemelerini hazmedemiyorum.
  Uşak Yerel Basınının herşeyi görüp de “aman kimseyle kötü olmaya gerek yok” mantığıyla afyon yutmuş gibi tüm olanlara sessiz kalmasını hazmedemiyorum.
  Uşak”ın her alanda ilerlerken bir şehri bütünleştirebilecek en önemli faaliyet olan futbolda gerilemesini, şehirde futbolun bitirilmesini hazmedemiyorum.
  Uşak”ta yeni doğacak çocukların artık kendi şehirlerine ait tutacakları bir takımları olmayacak olmasını hazmedemiyorum.
  Uşakspor”un düştüğü bu durumdan bahsederken yüreklerinin sızladığını söyleyip de içlerinden gülenleri hiç ama hiç hazmedemiyorum.
  Uşakspor”u bir mendil gibi kullanıp atanları da hazmedemiyorum.
  Artık şehirde 1967″den beri ruhumuza işleyen kırmızı ve siyahı yanyana göremeyecek olmayı hazmedemiyorum.
  Evet hazmedemiyorum, kim ne derse desin hazmedemiyorum. Hatta tüm bunlardan utanıyorum…
  Agzına saglık evet hazmedemiyoruz.Artık şu açıga çımıştır ki Uşak sadece nüfus kalabalıgı olan ruhsuz,kültürsüz,kaprisli insanların oluşturdugu bir büyük köyden başka bir şey degildir.Uşak’ın elindeki en büyük degeri bu kadar rezil edebilen bir şehir bırakın kasaba köy bile olamaz çünkü Köylerin bile bir ruhu vardır.Bu şehir ruhunu satmıştır.

 9. UĞRAŞ ALKAN said

  Bu Uşaksporu bu hale getiren Asım Kalelioğludur Uşakspor gibi onunda düşeceğini görmek isterim 3 aydır çalışan işcilerin parasını vermiyor

 10. muhammed said

  uşak sporu bu hallere getirenlee yazıklar olsun kınıyorum sizi uşa federesyonu 64 muhammed

 11. Said demiş said

  ah keşke elimde 1 trilyon para olsada yardım etsek asım kalelioğlu ş……nin altında bmw f5 ohhh valla ne ala

 12. ıspatalı diyor said

  Ben bir ıspartasporlu olarak asım kalelioğlunu ağlayarak kınıyorum ayıp.tek o değil valiyide bld başkanınıda bld basketbol takımına harcadıkları parayı uşaksporumuza verselermiş.yuh be yuh

 13. UğraşAlkan said

  UŞAK SPORU BU HALEN GELEN ŞEREFSİZLER UTANSIN TEK SORUMSUZ ASIM KALELİOĞLUDUR SONUDA UŞAK SPOR GİBİ OLSUN TEMENNİM BU

 14. Sener Terzi said

  Usaksporu kurtarma imkanimiz varmi???!!! Sener Terzi Almanyadan ariyorum

 15. EN BÜYÜK GAYMECİ said

  Geç şu takımın başına yoksa amatör kümedende gidecek ….. Sağdan soldan biraz gayme toplada kurtar şu takımı sayın müdürüm.. Hatta bırak sen Uşağıda Denizliye git, hatta hattaaa Uşak sporuda Denizli alt takımına yazdır. Bak sonra çok pişman olacaksın kimseden fayda yoookkk gördüğün gibi…. bunların hepsi gayme peşinde :::::::))))))))) takımı filan nenesin bunla,,,,,,

 16. By EnqiN said

  AAAHHHH AH UŞAKSPOR GENE ORHANGAZİSPOR a 10-0 YENİLDİ İNŞALLAH TAKIMIMIZA YENİ BİR SPORNSOR ÇIKAR (mesala:KİPA,,MİGROS,,,ANBERRA,,) ve BELEDİYESPORLA ARTIK BİRLEŞİR UŞAKSPOR ……….!!!!!!!!!!!!!

 17. By EnqiN said

  ARTIK FUTBOLCULAR MAÇLARA GELMYOR FETHYE İLE OYNANAN DEPLASMAN MACINA (YEDEKSİZ)9 KİŞİ İLE ÇIKMIŞTIK ……

 18. ramazan uygur said

  yıllar önce samsun samsun oldugu zaman malatya mayatya oldugu zaman biz bunları saalarında yenmişdik regünler varollar kaleci sebahattinler arpacı özcanlar otel şahlanın sahbi kamil yigit bizi beyenmemişdi ozamanlar şimdi bak nerelerde ama bu durumda yine uşak halkı duyarlı olacagına inanıyom ben belediye valilik sanayiciler bunların hepside yardımcı olmalılar başda sadece yazıklar olsun diyom takımı buhala koyanlara

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s